Masz pytania? tel.: 32 4564364 lub 723 550 755 | dziupla@wodzislaw-slaski.pl

 

Zadanie projektowe – utworzenie grupy dzieci w wieku: 6 – 9 lat

Lut 09, 2020

Miesiąc luty w grupie „Mustangów” to praca nad emocjami. Uczyliśmy się rozpoznawać uczucia, prawidłowo je nazywać i przeżywać. Stworzyliśmy emocjonalne portrety. Pojawiły się na nich radość, złość, strach oraz jeden wizerunek z bliżej nieokreśloną emocją. Poznawaliśmy techniki relaksacyjne oraz słuchaliśmy muzyki wyciszająco-odprężającej.

"Tydzień zakochanych" minął nam w atmosferze MIŁOŚCI. Zastanawialiśmy się: „Co to w ogóle jest, ta miłość?” Dyskutowaliśmy na temat święta obchodzonego 14 lutego oraz spędzaliśmy czas na wspólnej zabawie.

Kolejny tydzień to zmierzenie się z hasłem: „Paweł i Gaweł – dlaczego warto być miłym?” Rozważaliśmy nad sensem uprzejmości, przyjaźni oraz wspólnie graliśmy i bawiliśmy się w ciepłej i serdecznej atmosferze, jak na koleżanki i kolegów przystało.

Następnymi emocjami „rzuconymi na tapetę” były gniew i złość. Stworzyliśmy listę propozycji, jak można poradzić sobie z rozładowaniem tych uczuć.

Miesiąc zakończył się wizytą nietuzinkowego gościa. Odwiedziła nas Pani Monika Sokołowska – dziennikarka radiowa, która podzieliła się z nami opowieściami o swojej pracy, a także swoimi pasjami. Był to zastrzyk pozytywnych i motywujących do działania chwil. W lutym miało miejsce jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie wyróżnienie wychowanków miesiąca. Zwycięzcom gratulujemy!!

Prowadząca grupę: Edyta Ulbrych-Krajewska

 

Działanie realizowane w ramach projektu Rozszerzenie usług społecznych świadczonych przez Wodzisławską Placówkę Wsparcia Dziennego „Dziupla”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 (Oś Priorytetowa IX Włączenie społeczne Działania 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.2

Znajdziesz nas na

Sekretariat

poniedziałek, wtorek, czwartek: 8:15 - 16:00
środa, piątek: 8:15 - 15:00

Adres: ul. Czyżowicka 29b, 44-300 Wodzisław Śląski

Telefon: 32 456 43 64, 723 550 755

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Wodzisławskie Centrum Kultury

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Top