Masz pytania? tel.: 32 4564364 lub 723 550 755 | dziupla@wodzislaw-slaski.pl

 

Zadanie projektowe – utworzenie grupy dzieci w wieku: 6 – 9 lat

Sty 20, 2020

Tegoroczne ferie w grupie „Mustangów” odbyły się pod nazwą „Przygody z bałwankiem”. Po mimo braku śniegu, humory dopisywały, a dzieci miały możliwość uczestniczyć w przeróżnych aktywnościach.

Na początku przygody dzieci przeniosły się do „Bałwankowej krainy”, gdzie stworzyły swoich bałwankowych przyjaciół. Podczas pierwszej wyprawy zawitały do chatki solnej, gdzie uczestniczyły w akcji czytania dzieciom oraz w zabawie w kalambury, zorganizowanej przez MOSiR w Wodzisławiu Śląskim. Słodkie nagrody szybko znikły w brzuszkach dzieci, jednak wspomnienie mile spędzonego czasu, mamy nadzieję, że pozostanie na długo w ich pamięci.

Nie pominęliśmy też zajęć plastycznych. Na zajęciach z arteterapii wychowankowie mogli wznieść się na wyżyny swojej kreatywności i pomysłowości przy tworzeniu kolaży do muzyki Vivaldiego. Powstały piękne kolorowe prace, a abstrakcja to już nie obco brzmiące słowo.  Wnuczkowie mieli też okazję zrobienia wyjątkowych laurek dla swoich babć, które, mamy nadzieję, uświetniły i umiliły babciom i dziadkom ich święto.

W czasie drugiej wyprawy, dzieci poznały tajniki gry w tenisa, dzięki czemu miały również okazję aktywnie spędzić czas i zatroszczyć się o swoją kondycję fizyczną. Trzecia przygoda też należała do grupy aktywnego spędzania wolnego czasu. W jej trakcie, co niektórzy, mogli po raz pierwszy spróbować swoich sił na lodowisku. Było parę upadków, ale i mnóstwo frajdy, uśmiechu.

Grupa „Mustangów”, oprócz szaleństw i zabaw, wzięła udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez panią Stanisławę Wieczorek. Teraz wychowankowie już wiedzą, jak  zachować się w nagłych sytuacjach.

W tym roku ferie przypadły w okresie karnawału, więc nie zabrakło balu z konkursami, zabawami, tańcami i przepyszną słodką niespodzianką. Przygody zakończyły się seansem filmowym pt.: „Kraina Lodu II” w WCK w Wodzisławiu Śląskim, gdzie oczywiście dzieci śledziły perypetie Olafa.

Podsumowując, ferie były czasem pełnym wrażeń i nowych doświadczeń.  Zorganizowane zostały wspólne wyjścia, tańce, zabawy, gry zespołowe. Ale to już za nami… Teraz dzieci czekają na kolejną przerwę od nauki – WAKACJE! :)

Prowadząca grupę: Edyta Ulbrych-Krajewska

Działanie realizowane w ramach projektu Rozszerzenie usług społecznych świadczonych przez Wodzisławską Placówkę Wsparcia Dziennego „Dziupla”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 (Oś Priorytetowa IX Włączenie społeczne Działania 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.2 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – RIT Subregion Zachodni RPO WSL 2014-202.

Znajdziesz nas na

Sekretariat

poniedziałek, wtorek, czwartek: 8:15 - 16:00
środa, piątek: 8:15 - 15:00

Adres: ul. Czyżowicka 29b, 44-300 Wodzisław Śląski

Telefon: 32 456 43 64, 723 550 755

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Wodzisławskie Centrum Kultury

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Top